#pomocsąsiedzka

 

Kampania Urzędu M. ST. Warszawy #pomocsąsiedzka zachęca mieszkańców Warszawy do wsparcia osób starszych i zależnych w realizowaniu codziennych potrzeb, poprzez wywieszanie plakatów z ofertą pomocy na klatkach schodowych czy tablicach informacyjnych.

Beneficjentami pomocy są osoby zdrowe (u których wirus nie został potwierdzony), nie przebywające w kwarantannie domowej, które z uwagi na wiek lub inne okoliczności są szczególnie zagrożone koronawirusem SARS-CoV-2 i powinni pozostać w domach.

Kampania wykorzystuje lokalne zasoby, opiera się na relacjach sąsiedzkich i wzajemnym zaufaniu, dzięki którym możliwe jest dotarcie z pomocą do osób najpilniej potrzebujących wsparcia.

W efekcie działania osoby w grupie ryzyka zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 trzymają wsparcie w dostępie do żywności, leków i innych artykułów codziennego użytku.

Zachęcamy wszystkich do udzielenia pomocy, wydrukowania ulotek, plakatów i przekazania innym, udostępniania, zamieszczania oraz publikowania informacji w mediach społecznościowych.

plaka pomoc sąsiedzka

 

afisz pomoc sąsiedzka

 POBIERZ AFISZ DO WYDRUKU