Superowoce dla bohaterów

14.04.2020
Plantatorzy i przetwórcy owoców jagodowych łączą siły w walce z koronawirusem.

dostawa

podziekowanie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chęć pomagania pracownikom polskiej ochrony zdrowia jest ogromna – w ostatnim czasie mieliśmy okazji przekonać się o tym nie raz.

Pomaganie może być jeszcze łatwiejsze, kiedy zostaną połączone siły – tak też zrobili plantatorzy i przetwórcy owoców jagodowych, którzy to zebrali ponad 4500 sztuk przetworów, soków, konfitur i dżemów z naszych narodowych owoców sezonowych: aronii, borówki, jagody kamczackiej, porzeczki, malin, agrestu i mini-kiwi. Ze względu na zawartość antyoksydantów są one określane jako superowoce.

Połowa zebranych produktów dotarła już do Azienda Ospedaliero Universitaria Città della Salute e della Scienza w Turynie, skąd zostaną przekazane personelowi medycznemu i sanitarnemu oddziałów zajmujących się pacjentami z COVID-19. Uniwersytet znajduje się w jednym z najbardziej dotkniętych epidemią regionie.

Drugą połowę produktów otrzymaliśmy my! Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za ten wspaniały dar! Już niedługo przekażemy je najbardziej potrzebującym warszawskim szpitalom oraz wolontariuszom, którzy wspierają pracowników ochrony zdrowia. Jesteśmy przekonani, że wszyscy będą zachwyceni przekazanymi produktami.

#SuperowoceDlaBohaterów #PolishSuperFruits #JagodowaSztafeta

Więcej szczegółów na temat superowoców można znaleźć na Facebook'u (Czas na polskie superowoce), Instagramie (Polskie superowoce), Twitterze (@SuperFruitsPL) oraz na stronie internetowej (polskiesuperowoce.pl).

Szczegółowa lista darczyńców: