Drugi tydzień za nami!

07.04.2020
Krótkie podsumowanie minionego tygodnia.

Akcja detronizacja!

Drugi pełny tydzień za nami. Już na wstępie bardzo serdecznie dziękujemy całemu sztabowi za sprawną i intensywną pracę, dzięki czemu działamy bez przerwy na wysokich obrotach.

Obecnie nasza baza wolontariuszy liczy 390 osób. Część osób została już skierowana do szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, Szpitala MSWiA przy Wołoskiej, Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego oraz Szpitala św. Anny w Piasecznie. Przed weekendem spłynęły do nas zapytania z Okręgowej Izby Lekarskiej oraz ze szpitala na Banacha – te zgłoszenia są aktualnie realizowane i na bieżąco kontaktujemy się z kolejnymi osobami z listy. Dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie i chęć niesienia pomocy w tym trudnym czasie.

W tym tygodniu dotarliśmy z przekazanymi przez Was środkami ochrony indywidualnej do następujących placówek:
👉 Szpital Czerniakowski;
👉 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim;
👉Szpital św. Anny w Piasecznie;
👉Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii i w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Żwirki i Wigury;
👉Szpital im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej;
👉Szpital Wolski im. Dr Anny Gostyńskiej.

W sumie rozdysponowaliśmy w tym tygodniu 3500 maseczek, 2500 rękawiczek, 77 przyłbic oraz fartuchy i kombinezony. Nie byłoby to możliwe gdyby nie Wasze wsparcie!

Z całego serca dziękujemy za przekazanie środków ochrony indywidualnej:
Mamaginekolog Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego Wax Clinic Zostań Rycerzem - zrób przyłbice dla Pracowników Ochrony Zdrowia TFP-Grafika Akademia Małego Lekarza Wydział Chemii Uniwersytet Warszawski, anonimowym darczyńcom oraz wszystkim studentom i ludziom dobrej woli, którzy szyją maseczki. Dziękujemy za okazane serducho!

My tymczasem nie zwalniamy tempa. Planujemy działać tak długo, jak długo będzie to potrzebne. Jednak nasza akcja nie miałaby prawa bytu, gdyby nie Wy.

Mimo pięknej pogody zostańcie w domach. Życzymy zdrowego tygodnia.